Sportif Minifigürler Yarışması

Topluluk projeleri, yarışmaları ve fikir alış-verişleri

Moderatör: Governor

Kullanıcı avatarı
Sefa
Tasarımcı
Tasarımcı

Prş Mar 01, 2018 10:40 pm

Geçtiğimiz Şubat ayı içerisinde düzenlenen 2018 Kış Olimpiyatları’nın ardından, TRLUG olarak minifigürlerimizin spor ile ne kadar içli dışlı olduklarını görmek adına ufak bir yarışma düzenlemeye karar verdik. Hepimiz LEGO’nun farklı temalarına gönül vermiş olsak bile iyi kötü en azından elimizde bir minifigür olduğundan yola çıkarak, herkesi kucaklayan bir yarışma konseptiyle geniş bir katılıma imkan tanıyalım istedik ve “Sportif Minifigürler Yarışması” ile karşınızdayız (Tematik yarışmalar için takipte kalın).

Lafı daha fazla uzatmadan yarışmanın içeriğine geçeyim.

Yarışma Tarihi:
• Tasarımlar, 03 Mart 2018 ile 24 Mart 2018 saat 23:59:59 tarihleri arasında, aşağıda belirtilen katılım kuralları dahilinde TRLUG forumunun, uygun alanlarında yeni bir konu açılarak sunulmalı ve ilgili konu başlığının linki bu başlık altında paylaşılmalıdır (Katılım linki, bu başlık altında paylaşılmayan tasarımlar dikkate alınmayacaktır).
• Oylama, 26 Mart 2018 tarihinde saat 00:00’da başlar, 01 Nisan 2018 23:59:59’da biter.

Katılım Kuralları:
• Tasarım içinde yer alacak minifigür sayısında ve çeşidinde (CMF ya da standart) herhangi bir kısıtlama yoktur.
• Konsept olarak, spor ile ilgili olduğu sürece bir sınırlama bulunmamaktadır. Su sporlarından salon sporlarına, futboldan otomobil yarışlarına kadar aklınıza gelebilecek her spor dalını değerlendirebilirsiniz.
• Tasarım maksimum olarak 24x24 stud taban üzerine, maksimum 32 brick yükseklikte olmalıdır. Taban sınırını ağaç yaprakları, helikopter pervanesi gibi uzun parçalar geçebilir.
• 24x24 tabanın etrafına, taban sınırına uymayan çerçeve yapılabilir. Bu çerçeve üzerinde tasarımın içeriği ile bütünlük sağlayacak bir yapı inşa edilemez.
• Elinde tasarım yapabilecek kadar uygun parçası olmayanlar, çevresel faktörleri kullanarak natural bir çalışma ortaya koymayı tercih edebilirler (Karlı/buzlu bir zeminde kayak ya da buz pateni yapan minifigür fotoğrafları gibi) ancak MOC ürünü olan çalışmalar yine de tercih sebebidir.
• MOC ile yarışmaya katılacak olanlar, forumun Tasarım Atölyesi adlı kategorisi altında yer alan MOC bölümünde yeni bir başlık açarak eserlerini sunmalı ve söz konusu başlığın linkini burada paylaşmalıdır.
• MOC yapamayacak durumda olduğundan, çevre şartlarını değerlendirip fotoğraf çekerek yarışmaya katılacak olanlar ise forumun Fotoğraflar ve Brick-Filmler kategorisinde yeni bir başlık açarak eserlerini sunmalı ve söz konusu başlığın linkini burada paylaşmalıdır.
• Kullanılan parçalar orijinal LEGO olmalıdır. Farklı firmaların üretimi olan ya da custom olarak yapılmış ürünlerin kullanımı yasaktır.
• Yarışmacıların konu başlıklarındaki sunumlarında en az 3 fotoğraf bulunmalı ve bu fotoğraflardan en az bir tanesinde “TRLUG.COM Sportif Minifigürler Yarışması” yazılı bir kağıt ya da görsel yer almalıdır (Resim editörleri vasıtası ile fotoğraf üzerine filigran olarak yazılacak görseller geçersizdir).
• LDD, Stud.io gibi tasarım programları ile oluşturulan dijital çalışmalar/sunumlar geçerliği değildir. Yarışmaya katılacak olan eserlerin gerçek parçalar ile fiziki olarak oluşturulması ve fotoğraflanması gerekmektedir.
• Her yarışmacı tek bir tasarım ile katılabilir.
• Yarışma katılım tarihinden evvel, başka mecralarda paylaşımı yapılmış olan çalışmalar kabul edilmeyecektir. Hazırda bekleyen MOC’lar üzerinde 3-5 revize gerçekleştirmek yerine, bu yarışma için bu yarışmaya özel bir tasarım yapmalıdır.

Oylama Kuralları:
• Katılım süreci sona erdikten sonra, belirtilen tarih aralığında, oylamanın gerçekleştirileceği bir anket başlığı açılacak ve linki bu başlık altından duyurulacaktır.
• Oylama anketindeki sıralama, katılımcıların bu başlık altındaki link paylaşımlarına göre kronolojik olarak düzenlenecektir.
• Anket üzerindeki oylamada 2 farklı yarışmacıya oy verebilirsiniz.
• Oyunuzu verdikten sonra, oylarınız üzerinde değişiklik yapma hakkınız yoktur. Bu nedenle oy vereceğiniz tasarımları iyi değerlendirmeniz ve doğru çalışmaya oy verdiğinizden emin olmanız gerekmektedir.

Ödüller:
“Sportif Minifigürler” Yarışması, TRLUG bünyesindeki ilk yarışma olduğundan, ödülleri de şimdilik sürpriz olarak kalsın. :)
-----
Sticker düşmanı DUPLOCU B)

Kullanıcı avatarı
Legolord
Montajcı
Montajcı

Cum Mar 02, 2018 1:58 pm

Dakka bir, fikir bir! Akşama çalışmalara başlıyorum.

Kullanıcı avatarı
alba
Meraklı
Meraklı

Cum Mar 02, 2018 2:09 pm

COk guze bir fikir ve cok guzel bir yarismayi hayata gecirmissin. Umarim ben de katilabilirim bir seyler tasarlayarak. Bu arada imzani gordum de son sozu soyle soylemek istiyorum: ‘stickera evet, bricklere ozgurluk!”

Kullanıcı avatarı
Sefa
Tasarımcı
Tasarımcı

Sal Mar 06, 2018 10:26 pm

Sanırım ilk katılımcı olmak bana nasipmiş :|

Iron-man vs Iron Man isimli çalışmamla kendimi listeye yazdırmış olayım. :)
viewtopic.php?f=24&t=477
-----

Kullanıcı avatarı
Legolord
Montajcı
Montajcı

Pzr Mar 11, 2018 2:24 pm

Tasarımı tamamladım bende.

viewtopic.php?f=24&t=487

Kullanıcı avatarı
Sefa
Tasarımcı
Tasarımcı

Pzr Mar 11, 2018 3:41 pm

Oh be. En azından bir rakip çıktı da hiç olmazsa hükmen birinci olmaktan kurtuldum. :P)

Eee.. Hani? Diğer üyeler nerede, onlardan niye bir atraksiyon yok henüz? :D
-----

Kullanıcı avatarı
Legolord
Montajcı
Montajcı

Pzr Mar 11, 2018 10:35 pm

Ben @alba'nın sportifbir habitatla gelmesini bekliyorum. Başka çalışan vardır inşallah.

Kullanıcı avatarı
Sefa
Tasarımcı
Tasarımcı

Pzt Mar 12, 2018 2:43 pm

alba naz yapıyor gibi. :P)
-----

Kullanıcı avatarı
alba
Meraklı
Meraklı

Cum Mar 16, 2018 12:48 pm

Sefa yazdı:alba naz yapıyor gibi. :P)
@legolord
Valla naz yapmiyorum ama lego ve forumla arama bildiginiz hayat girdi. Bakamadim bile hicbir seye :( ama simdi normallesme surecindeyim, basladim yarisma calismalarina Resim

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Governor
Tasarımcı
Tasarımcı

Cum Mar 16, 2018 2:37 pm

ben survivor temalı bir moc yapıyorum, şimdiden rezerve edeyim de sonradan ben görmedim, tesadüf falan olmasın :D
Modülerin hastasıyım, rampaların ustasıyım B)

Kullanıcı avatarı
Sefa
Tasarımcı
Tasarımcı

Cum Mar 16, 2018 4:11 pm

Governor yazdı:
Cum Mar 16, 2018 2:37 pm
ben survivor temalı bir moc yapıyorum, şimdiden rezerve edeyim de sonradan ben görmedim, tesadüf falan olmasın :D
Rezervasyon usulü çalışmıyoruz. Tasarımını önceden yapıp yayınlayan o konsept üzerinde hak kazanır, ardından aynı içerik ile gelen(ler) kopyacı olur. :P)

alba'nın tasarımı güzel olacak gibi. :)
-----

Kullanıcı avatarı
alba
Meraklı
Meraklı

Sal Mar 20, 2018 10:13 pm

viewtopic.php?f=24&t=502

Bunu buraya mi koyuyoruz?

Kullanıcı avatarı
pekaziz
Acemi
Acemi

Prş Mar 22, 2018 11:14 pm

Ben de cangıldan kaçış, fear factor tarzı bir moc ile yarışmaya katılacağım, tasarım bitti ama gece fotoğraf çekimi içime sinmediği için yarın akşam koyarım artık :)

viewtopic.php?f=24&t=506

Kullanıcı avatarı
Sefa
Tasarımcı
Tasarımcı

Prş Mar 22, 2018 11:54 pm

Yarışmaya katılma sürecinin sonuna yaklaşırken, tasarımlar bir bir ortaya çıkmaya başladı.

"24x24 alan bize yetmiyor" diyenler utansın. :P)
-----

Kullanıcı avatarı
archuman
Moderatör
Moderatör

Cmt Mar 24, 2018 10:29 pm

ben Burak...

Kullanıcı avatarı
Sefa
Tasarımcı
Tasarımcı

Cmt Mar 24, 2018 10:35 pm

Son dakika golünü ben atarım diyorsun yani? :D
-----

• Bilgi
  • Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir