Bricklink Kullanım Rehberi

Diğer bölümlere uymayan, LEGO® ile ilgili tüm içerikleri bulabileceğiniz ve paylaşımlarını yapabileceğiniz, sorularınızı sorabileceğiniz alan.

Moderatör: Governor

Oyun Clash
Acemi
Acemi

Cmt Haz 23, 2018 12:23 pm

Bricklink'ten kullanılmış (Used) parça alınır mı?

Kullanıcı avatarı
Sefa
Tasarımcı
Tasarımcı

Cmt Haz 23, 2018 12:54 pm

Used parça almak, tam olarak "risk budur" durumu.
Bazı used etiketli parçaların kondisyonu oldukça yüksekken bazılarının ki kullanılmayacak seviyelerde olabiliyor. Renk değişiminden, diş izlerine kadar her türlü olasılıkla karşılaşmak mümkün.

Used parça almaya niyetliyseniz, satıcıya bırakılan yorumları muhakkak bir gözden geçirin. O satıcıdan alım yapanların yorumları referans olacaktır size.
-----
Sticker düşmanı DUPLOCU B)

Oyun Clash
Acemi
Acemi

Cmt Haz 23, 2018 1:33 pm

Sefa yazdı:
Cmt Haz 23, 2018 12:54 pm
Used parça almak, tam olarak "risk budur" durumu.
Bazı used etiketli parçaların kondisyonu oldukça yüksekken bazılarının ki kullanılmayacak seviyelerde olabiliyor. Renk değişiminden, diş izlerine kadar her türlü olasılıkla karşılaşmak mümkün.

Used parça almaya niyetliyseniz, satıcıya bırakılan yorumları muhakkak bir gözden geçirin. O satıcıdan alım yapanların yorumları referans olacaktır size.
Peki satıcıya bırakılan yorumlara nasıl bakabiliriz?

Kullanıcı avatarı
Sefa
Tasarımcı
Tasarımcı

Cmt Haz 23, 2018 2:08 pm

Satıcının dükkanına ait sayfanın üst kısmındaki, renkli alanın biraz altında;
Shop | Terms | Feedback şeklinde 3 tane sekme mevcut. Feedback sekmesi aradığınız bölüm oluyor.
-----

legojackson
Acemi
Acemi

Pzt Haz 25, 2018 9:15 pm

Sefa yazdı:
Cmt Haz 23, 2018 2:08 pm
Satıcının dükkanına ait sayfanın üst kısmındaki, renkli alanın biraz altında;
Shop | Terms | Feedback şeklinde 3 tane sekme mevcut. Feedback sekmesi aradığınız bölüm oluyor.

öncelikle merhaba :) yirmiiki den 2 batch olarak alışveriş yaptım batch 1 de lot sıkıntısı çıkmadı batch 2 yide eklemeyi unuttuğum parçaları koydum düşük bütçeli parçalar olduğu için batch 2 de lot sıkıntısı çıktı bunun için bypass istedim satıcıdan yanıt alamadım bu yüzdende batch 1 i batch 2 ile birleştirebilir miyiz?

birde batch 2 için ayrı kargo ücreti ödenir mi?
batch 1 onaylandı ama batch 2 onaylanmıyor yirmiiki yi çok övmüşlerdi ama hiç geri dönüş alamadım satıcıdan sizce ne yapmalıyım?

skuralay
Acemi
Acemi

Sal Eyl 04, 2018 3:40 pm

merhaba Arkadaşlar, ölçü birimi olarak studs nedir. cm karşılığı nedir?

skuralay
Acemi
Acemi

Sal Eyl 04, 2018 3:42 pm

merhaba arkadaşlar, ikinci sorum. Türkiyede ki bricklink mağazalarından başka sizlerden alışveriş yapmış arkadaş var mı? varsa güvenilir mağaza ismi söyleyebilir mi? ve kargo artı vergi konusu nasıl oluyor. çok pahalıya mı patlıyor. PayPal yok. nasıl ödeme yapabiliriz

Kullanıcı avatarı
Sefa
Tasarımcı
Tasarımcı

Sal Eyl 04, 2018 3:58 pm

LEGO parçalarının üzerindeki yuvarlak çıkıntılara stud deniliyor. Ölçüleri ise şu şekilde;

Resim

İkinci sorunuzun yanıtı ise, PayPal haricinde bir ödeme yöntemi ile yurt dışından alışveriş yapmak fiyatları anlamsız derecede yükseltiyor. Yurt dışı kayıtlı bir PayPal hesabınız yoksa bunu düşünmemenizi öneririm.

Mobil bir cihazdan gönderildi.
-----

skuralay
Acemi
Acemi

Sal Eyl 04, 2018 4:35 pm

Sefa yazdı:
Sal Eyl 04, 2018 3:58 pm
LEGO parçalarının üzerindeki yuvarlak çıkıntılara stud deniliyor. Ölçüleri ise şu şekilde;

Resim

İkinci sorunuzun yanıtı ise, PayPal haricinde bir ödeme yöntemi ile yurt dışından alışveriş yapmak fiyatları anlamsız derecede yükseltiyor. Yurt dışı kayıtlı bir PayPal hesabınız yoksa bunu düşünmemenizi öneririm.

Mobil bir cihazdan gönderildi.
Çok aydınlatıcı oldu cevabınız. sanırım 1 stud = 0,8 cm.
peki bir PayPal hesabı edinsem bir şekilde, o zaman bana güvenilir mağaza ismi söyler misiniz bricklink ten. güvenilir

skuralay
Acemi
Acemi

Sal Eyl 04, 2018 4:37 pm

Bu sitede BuWizz battery box kullanan var mı? Nasıl temin edilir. ayrıca aşırı pahalı tanesi 129 euro. bunun yerine s link nasıldır. Bu konu hakkında da engin bilgilerinize ihtiyacım. var

Kullanıcı avatarı
Sefa
Tasarımcı
Tasarımcı

Sal Eyl 04, 2018 4:40 pm

skuralay yazdı:
peki bir PayPal hesabı edinsem bir şekilde, o zaman bana güvenilir mağaza ismi söyler misiniz bricklink ten. güvenilir
Güvenilir mağaza olayı kişiden kişiye göre değişir. Mesela ben figür ve figür aksesuarları ağırlıklı satış yapanları tercih ediyorum. Setler ya da parçalar konusunda güvenilir olanlara hakim değilim. İhtiyacınız doğrultusunda karşınıza çıkacak olan satıcıların feedback oranlarını inceleyin. BL'de feedback puanları, bir satıcı için her şey demek olduğu için bu size o satıcının güvenilir olup olmadığı konusunda sağlam bir referans oluşturacaktır.
-----

skuralay
Acemi
Acemi

Çrş Eyl 05, 2018 11:14 am

Sefa yazdı:
Sal Eyl 04, 2018 4:40 pm
skuralay yazdı:
Güvenilir mağaza olayı kişiden kişiye göre değişir. Mesela ben figür ve figür aksesuarları ağırlıklı satış yapanları tercih ediyorum. Setler ya da parçalar konusunda güvenilir olanlara hakim değilim. İhtiyacınız doğrultusunda karşınıza çıkacak olan satıcıların feedback oranlarını inceleyin. BL'de feedback puanları, bir satıcı için her şey demek olduğu için bu size o satıcının güvenilir olup olmadığı konusunda sağlam bir referans oluşturacaktır.
çok teşekkür ederim Sefa hocam. BL ülke kodu sanırım.

Kullanıcı avatarı
Sefa
Tasarımcı
Tasarımcı

Çrş Eyl 05, 2018 11:15 am

BL, ülke kodu değil (öyleyse de farkında değilim), bricklink'in kısaltması olarak kullanıyor. :)
-----

Kullanıcı avatarı
losecontrol
Acemi
Acemi

Çrş Ara 05, 2018 10:51 pm

Arkadaşlar merhaba, bu onsite paypal ödeme sisteminde ödeme direk geçiyor mu karşı tarafa ? Ödemeyi yaptım, adam kargoyu çıkardı fakat kredi kartında provizyonda gözüküyor çekilmedi mi acaba ? Para geçmeden ellerine kargoya verir mi satıcılar acaba ? Kıllandım şimdi adamları da mağdur etmek istemiyorum, içime kurt düştü. Yardımcı olabilirseniz sevinirim.

Kullanıcı avatarı
TEORI
Montajcı
Montajcı

Prş Ara 06, 2018 9:21 am

Provizyonda gözüküyorsa sorun yok. Karşı tarafa aktarılır.

Kullanıcı avatarı
losecontrol
Acemi
Acemi

Prş Ara 06, 2018 9:58 am

TEORI yazdı:
Prş Ara 06, 2018 9:21 am
Provizyonda gözüküyorsa sorun yok. Karşı tarafa aktarılır.
Teşekkürler, beklemek kaldı o zaman tek yapılacak. :D

• Bilgi
  • Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir