Legolarınız ile para kazanın.

Diğer bölümlere uymayan, LEGO® ile ilgili tüm içerikleri bulabileceğiniz ve paylaşımlarını yapabileceğiniz, sorularınızı sorabileceğiniz alan.

Moderatör: Governor

Parsbey
Acemi
Acemi

Cmt Haz 09, 2018 2:33 pm

Merhaba sevgili arkadaşlar. Bu yazımda eğer stop motion filmler çekiyorsanız yada çekmeyi düşünüyorsanız bu filmler ile youtube üzerinden nasıl para kazanabileceğinizi yazacağım.

Bazı ciddi yapımcılar youtube üzerinden ciddi miktarlarda para kazanmaktadırlar.

Öncelikle dikkat etmeniz gereken youtube kanalının telif hakkı uygulaması.

Önce ses hakkında yazayım. Buna göre çekeceğiniz filmde kullanacağınız müzikler telif kuralına takılmamalıdır. Örnek verecek olursam mesela bir starwars evreni hakkında film çekiyorsunuz. Bu stop motion filmde orijinal filmlerdeki müzikleri kullanmamalısınız.

Hikaye: Hikayeniz özgün olmalıdır.

Figürler ve setler: Bu konuda bir kısıtlama yoktur. Stop motion filminizde istediğiniz starwars figürlerini yada diğer figürleri kullanabilirsiniz.

Sözün özü şu, Filminizde kullanacağınız müziklere dikkat edeceksiniz ve hikayeniz özgün olacak.
Şimdilik bukadar. Saygılarımla.

Kullanıcı avatarı
AtaYılmazÖzkan
Acemi
Acemi

Pzr Ağu 19, 2018 11:57 pm

Bende Stop-Motion ile uğraşıyorum şuanda 1.yılımı bitirdim(Youtubedaki yoksa stop-motion ile anılarım daha maziye dayanıyor.). Benim en büyük sorunum müzik konusunda şimdi kabul edelim bir Star Wars ya da başka lisanslı bir konu üzerine animasyon yaparken insan ister istemez o filmin müziklerini kullanmak istiyor.Sizinde dediğiniz gibi eğer kullanılırsa video direk telif hakkı yüzünden size herhangibibir gelir kapısı açmaz. Umarım birkaç sene sonra kanalım daha fazla insana ulaşır ve bana azda olsa yeni lego setleri alacak kadar bir para verir.Eğer kanalıma göz atmak isterseniz kanalımın linkini aşağıya bıraktım.İyi günler
https://www.youtube.com/channel/UCT78TT ... subscriber
AYO Studios

• Bilgi
  • Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir