En sevdiğiniz Lego serisi

Diğer bölümlere uymayan, LEGO® ile ilgili tüm içerikleri bulabileceğiniz ve paylaşımlarını yapabileceğiniz, sorularınızı sorabileceğiniz alan.

Moderatör: Governor

Kullanıcı avatarı
DJ Manyak Şey!
Acemi
Acemi

Prş Ağu 16, 2018 3:35 pm

2008'den öncesini görmemiş bir Lego'cu olarak forumda kimler neleri seviyor diye merak ediyorum. Kendim başlayayım: Power Miners, bence oldukça hoş ve alışılmamış setlerin olduğu bir seri her ne kadar Türkiye'de çok satılmamış olsa da 8964 kodlu en büyük setini yurtdışından (evet 7 yaşlarımdayken) gidip almayı başarmıştım. Sanırım 125 Euro gibi bir fiyat ödetmiştim babama. Galiba en sevdiğim setim bu.

Not: Birden fazla seri yazabilirsiniz (hem modüler hem technic sevenler var biliyorum :D)
Not 2: Bu 8964 ün incelemesi bayramdan sonra gelebilir, takipte kalın.
İyi forumlar.
Lego, bir oyuncak değil; yaşam tarzıdır.

Kullanıcı avatarı
WolfManLego
Acemi
Acemi

Prş Ağu 16, 2018 4:13 pm

galiba benim en sevddiğim seriler ninjago ve super heroes serileri.Eğer CMF seri olarak sayılıyorsa o da var tabi.Aslında star wars serisi de iyi ama artık sürekli aynı setleri yapıyorlar.Ve seneye ninjago da pilot sezonun setlerini yeniden çıkaracakmış.

Kullanıcı avatarı
TEORI
Montajcı
Montajcı

Prş Ağu 16, 2018 4:21 pm

Sistem ve onun devamı şehir serisi, star wars ve yeni yeni hayatımıza giren minifigür serileri. Aslında şuan tamamen kendi yarattığım serileri daha çok seviyorum. Custom yani. Şehir teması ve minifigür serileri artık benim için yedek parça.

MicrOmega
Meraklı
Meraklı

Prş Ağu 16, 2018 4:30 pm

DJ Manyak Şey! yazdı:
Prş Ağu 16, 2018 3:35 pm
2008'den öncesini görmemiş bir Lego'cu olarak forumda kimler neleri seviyor diye merak ediyorum. Kendim başlayayım: Power Miners, bence oldukça hoş ve alışılmamış setlerin olduğu bir seri her ne kadar Türkiye'de çok satılmamış olsa da 8964 kodlu en büyük setini yurtdışından (evet 7 yaşlarımdayken) gidip almayı başarmıştım. Sanırım 125 Euro gibi bir fiyat ödetmiştim babama. Galiba en sevdiğim setim bu.

Not: Birden fazla seri yazabilirsiniz (hem modüler hem technic sevenler var biliyorum :D)
Not 2: Bu 8964 ün incelemesi bayramdan sonra gelebilir, takipte kalın.
İyi forumlar.
Power minersın son serisi dışında tüm setleri bende var, ilgilenirsen pm atabilirsin.

Benim en sevdiğim seriler ise Exo-Force ve Technic.

Kullanıcı avatarı
Sefa
Tasarımcı
Tasarımcı

Prş Ağu 16, 2018 5:25 pm

System olsun, çamurdan olsun. Tema ayrımcılığı yapmıyorum, gözüme hoş gelen ne varsa alıyorum. Envanterimde modüler binalar da var, friends setleri de var, city de var, ninjago da var, varoğlu var. İlle de bir tema seç diyorsanız, Studios der geçerim. Bu zamana kadar tema içeriği ile çıkan setler arasındaki bütünlük ve oynanabilirlik namına eşi benzeri olmayan bir tema olur kendileri.
-----
Sticker düşmanı DUPLOCU B)

MicrOmega
Meraklı
Meraklı

Prş Ağu 16, 2018 6:35 pm

Sefa yazdı:
Prş Ağu 16, 2018 5:25 pm
System olsun, çamurdan olsun. Tema ayrımcılığı yapmıyorum, gözüme hoş gelen ne varsa alıyorum. Envanterimde modüler binalar da var, friends setleri de var, city de var, ninjago da var, varoğlu var. İlle de bir tema seç diyorsanız, Studios der geçerim. Bu zamana kadar tema içeriği ile çıkan setler arasındaki bütünlük ve oynanabilirlik namına eşi benzeri olmayan bir tema olur kendileri.
Favorin Technic zaten onu hepimiz biliyoruz ;)

Kullanıcı avatarı
Sefa
Tasarımcı
Tasarımcı

Prş Ağu 16, 2018 6:51 pm

Var var, düşman çatlatmak için 7-8 tane technic setim var ama genel olarak technic bana cazip gelmiyor. Setler arasındaki ölçek tutarsızlığı sinirimi bozduğu için ısınamıyorum o temaya bir türlü. :|

Bak system'in setlerine, binaların boyutları farklı olsa bile minifigür ile kıyasladığın zaman tüm system setleri birbiri ile uyumlu ve entegre bir yapıya sahip. Tehcnicte ise öyle bir ahenk yok ortada. Bir Porsche ya da Bugatti alıp yanına da 42042'yi koy, anlarsın bahsettiğim saçmalığı. Hele bir de 42055 faktörü var ki aman Allah'ım. Ne zaman ki tecnic temasındaki araçlar arasında bir boyut standardizasyonu yakalayıp o şekilde ilerlemeye başlarlar, işte o zaman technic'e yeşil ışık yakmaya başlarım.
-----

Kullanıcı avatarı
pekaziz
Acemi
Acemi

Prş Ağu 16, 2018 7:10 pm

Ben de Sefa gibi o an hoşuma giden, gözüme güzel gözüken ne varsa alıyorum. Ama tasarım ve renkleri dikkate aldığımda Elves serisi için ayrı bir sevgi besliyorum :)

MicrOmega
Meraklı
Meraklı

Prş Ağu 16, 2018 7:14 pm

Sefa yazdı:
Prş Ağu 16, 2018 6:51 pm
Var var, düşman çatlatmak için 7-8 tane technic setim var ama genel olarak technic bana cazip gelmiyor. Setler arasındaki ölçek tutarsızlığı sinirimi bozduğu için ısınamıyorum o temaya bir türlü. :|

Bak system'in setlerine, binaların boyutları farklı olsa bile minifigür ile kıyasladığın zaman tüm system setleri birbiri ile uyumlu ve entegre bir yapıya sahip. Tehcnicte ise öyle bir ahenk yok ortada. Bir Porsche ya da Bugatti alıp yanına da 42042'yi koy, anlarsın bahsettiğim saçmalığı. Hele bir de 42055 faktörü var ki aman Allah'ım. Ne zaman ki tecnic temasındaki araçlar arasında bir boyut standardizasyonu yakalayıp o şekilde ilerlemeye başlarlar, işte o zaman technic'e yeşil ışık yakmaya başlarım.
Bak bak bak. Helicarrierı veya speed championsı niye görmüyor o systemci gözlerin?

Kullanıcı avatarı
Sefa
Tasarımcı
Tasarımcı

Prş Ağu 16, 2018 7:37 pm

Helicarrier gibi display mantığı ile üretilmiş setleri de sev(e)miyorum. Buna UCS'ler de dahil çünkü bana göre technic'te bahsettiğim orantısızlıktan doğan iticilik bunlarda da var.

Speedlerin nesi varmış anlamadım? Bu temanın araçları da pit alanı ya da podyum gibi ek yapıları da diğer system setleri ile uyum içerisinde. Yanlış mıyım?
-----

MicrOmega
Meraklı
Meraklı

Prş Ağu 16, 2018 9:15 pm

Sefa yazdı:
Prş Ağu 16, 2018 7:37 pm
Helicarrier gibi display mantığı ile üretilmiş setleri de sev(e)miyorum. Buna UCS'ler de dahil çünkü bana göre technic'te bahsettiğim orantısızlıktan doğan iticilik bunlarda da var.

Speedlerin nesi varmış anlamadım? Bu temanın araçları da pit alanı ya da podyum gibi ek yapıları da diğer system setleri ile uyum içerisinde. Yanlış mıyım?
Minifigür boyutlarının bi tık altındalar ama gerçek hayata kıyasla mantıklı sayılabilir bir oran yakalamışlar.

Kullanıcı avatarı
Legolord
Montajcı
Montajcı

Cum Ağu 17, 2018 7:44 am

Yeni dönem setlere kadar Klasik Uzay favori temamdı. Bu zamana kadar arada çok hoşuma giden Exo-Force ve Space Police 3 serileri oldu. En son Friends'e sarmıştım ama sonradan renk cümbüşüne dönünce uzaklaştım.

Alpollo99
Acemi
Acemi

Cum Ağu 17, 2018 12:10 pm

City ve Creator olsa gerek. Zaten city temasını sevmeyen yoktur herhalde :) Creator'da ise (çoğunlukla) sticker olmayışı ve detay fazlalığı hoşuma gidiyor. Expert olmayanlar dahil seviyorum creatorun büyük setlerini, uçak tren ve gemilerde tek parça mold kullanmamaları da cabası... Son olarak Space Police 3'ün yeri bende de başkadır.
Trenleri severim :D

MicrOmega
Meraklı
Meraklı

Cmt Ağu 18, 2018 3:19 pm

Alpollo99 yazdı:
Cum Ağu 17, 2018 12:10 pm
City ve Creator olsa gerek. Zaten city temasını sevmeyen yoktur herhalde :) Creator'da ise (çoğunlukla) sticker olmayışı ve detay fazlalığı hoşuma gidiyor. Expert olmayanlar dahil seviyorum creatorun büyük setlerini, uçak tren ve gemilerde tek parça mold kullanmamaları da cabası... Son olarak Space Police 3'ün yeri bende de başkadır.
Cityyi hiç sevmem aslında. Yalnızca kırk yılda bir ilginç sub-temalar çıkarıyorlar, arktik veya sualtı gibi. Onların birkaç setini beğeniyorum.

Kullanıcı avatarı
bkulfel
Acemi
Acemi

Pzt Ağu 20, 2018 3:41 pm

Ben bütün setleri seviyorum ama en sevdiğin hangisi derseniz technic derim. Technic’i sevmemin en büyük nedeni ise mekanizma ve motorizasyon gibi faktörlerinin olması. Yanısıra gerçeğe daha yakın rigid modeller yapmayı seviyorum. Aslında Technic’in genel olarak setlerinde bu yok ama büyük setlerinde sıkça görmekteyiz.(bugatti veyron ️)

Sent from my iPhone using Tapatalk

Kullanıcı avatarı
Legopinion
Set İncelemeleri Moderatörü
Set İncelemeleri Moderatörü

Sal Ağu 21, 2018 10:07 pm

Eski serilerde kaldığım için Orient expedition, Indiana Jones ve city diyebilirim.
https://www.instagram.com/legopinion/
https://www.facebook.com/Legopinion/
https://legopinion.tumblr.com/
http://profile.ameba.jp/legopinion

• Bilgi
  • Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir