✅Lego City 60111 Fire Utility Truck Fotoğraflı İncelemesi

Moderatörler: Governor, Legopinion

Kullanıcı avatarı
Legolord
Montajcı
Montajcı

Pzr Oca 14, 2018 12:08 pm

Kod: 60111
Set Adı: Fire Utility Truck
Tema: City
Üretim Tarihi: 2016
Parça Sayısı: 368
Fiyat: 129 ₺
İndirimli Fiyat: 77 ₺

Aklımdan Lego almak geçmiyordu ama %40 indirmi görünce kim dayanabilir?

Lego almayı düşünmediğim için büyük setlerdense orta seviyede, hem benim oğlanın oynaya bileceği hemde benim kullanabileceğim parçalar içeren bir set olsun istedim. Bu set fiyat, parça içeriği ve oynanabilirlik açısından uygun göründü bana. İncelemeye başlayalım.

Kutumuz orta karar bir boyutta. Birkaç fiyat değişikliğinden dolayı biraz hırpalanmış.

Resim

İçeriği dizmedim bu sefer zira oğlanla beraber yaptığımız için, fotoğraf çekerek yapmak bile bir mücadeleydi.

Resim

Çok karışık ve uzun bir yapım süreci olmadı. Ama tasarımda takıldığım yerler oldu. Mesela aşağıdaki resimdeki kırmızı parçaları severim, özellikli parçalardır benim için. Yapım sırasında farkettimki üzerlerine hiçbirşey oturmuyor. Tamamen israf edilmişler.

Resim

Resim

Burada tasarımdaki bir israfı daha göstereceğim. Kargo bölümünde çok gereksiz bir boşluk oluşturulmuş. Hemde bir tarafta da değil, iki tarafta birden. Anlamsız ve gereksiz bir boşluk. Çok daha iyi değerlendirilebilirdi bence.

Resim

Resim

Sona yaklaştıkça araç kendini göstermeye başladı.

Resim

Resim

Resim

Romörk kısmında güzel ve yaratıcı bir bom bulunuyor, kısa süre içinde onuda yaptık.

Resim

Resim

Resim

Üç adet minifigür ile geliyor set. İtfaiyecilerden biri bayan biri erkekti ama ben itfaiyecileri erkek yapmayı tercih ettim.

Resim

Anten yapımı çok basit öğeler içeriyordu. Set tamamlandığında mizansen gayet güzel. Oğlanla saatlerce oynadık.

Resim

Yedek parçalar ufak tefek ama bir sürü.

Resim

Son olarak, bazı parçalarla bu sette ilk defa karşılaşıyorum. Gereklilikleri konusunda şüphelerim var, kolayca mevcut parçalar kullanılabilir yerler bence.

Resim

Resim

Şu son gri parçanın kullanımı pek verimli değil bu sette, kamyonun arkasında resmen oturmayan bir parça:

Resim

Puanlama:

Parçalar: 8 - Kırmızı parça aşısından oldukça zengin. Kendi parçaları ile bile güzel MOC'lar yapılmasına izin veriyor.
Fiyat: 10 - İndirim öncesinde 7 derdim ama indirim çok etkili.
Oynanabilirlik: 9 - Altı yaşındaki bir çocuk saatlerce oynayabilir. Zaten olması gerekende bu değil mi?.
Tasarım: 7 - Tasarım işini yapıyor, ama daha iyi olabilirmiş. Boşa harcanmış alanlar ve parçalar var. Lego bu alanları çok daha efektif tasarlayabilirdi.

Düşünceler:
Kamyon kutudaki resimde güzel gözükse de, yaptıktan sonra çok kaba ve hantal buldum. Biraz daha enerjik ve albenisi olur belki diye kucalarken aşağıdaki modeli yaptım.

Resim

Resim

Hemde bol miktada parça arttırdım. Şu egzoz borularıyla bir hot rod yapmayı planlıyorum.

Resim

Kullanıcı avatarı
Sefa
Tasarımcı
Tasarımcı

Pzr Oca 14, 2018 12:52 pm

Konsept olarak güzel düşünülmüş ve şehir içi itfaiyelerden uzaklaşıp arazi şartlarına uygun bir araç olarak tasarlanmış olması, setin çıktığı dönemde beni oldukça etkileyerek alıp almama konusunda ikilemde bırakmıştı. Neticede her sene itfaiye teması çıkması yüzünden tercihimi almamaktan yana kullanmıştım ama içimde kalmıştı bunu almamak. Şimdi değerlendirmeniz ışığında bakınca tercihlerimi bu set yerine başka setlerle değerlendirdiğim için kendimi şanslı sayıyorum. :)

İncelemeniz için teşekkürler.
-----
Sticker düşmanı DUPLOCU B)

Kullanıcı avatarı
Ozcanasrocker
Acemi
Acemi

Pzr Oca 14, 2018 6:11 pm

P_20180114_180617.jpg
Bu setteki kamyonu görünce aklıma hep eski Mercedes Unimog kamyonları aklıma geliyor.Hatta bu setteki kamyondan esinlenerek yukarıdaki askeri kamyonu yapmıştım. :)
Bu arada tasarladığınız model de gayet başarılı B) , inceleme için teşekkürler.

Governor
Tasarımcı
Tasarımcı

Pzr Oca 14, 2018 8:18 pm

artısıyla eksisiyle çok güzel bir değerlendirme olmuş incelemelerinin devamını bekliyorum :) inceleme çeşitliliğinin artmasını görmek de ayrıca çok sevindirici, teşekkür ederim kendi adıma
Modülerin hastasıyım, rampaların ustasıyım B)

Kullanıcı avatarı
archuman
Moderatör
Moderatör

Pzt Oca 15, 2018 10:50 pm

Ozcanasrocker yazdı:
P_20180114_180617.jpgBu setteki kamyonu görünce aklıma hep eski Mercedes Unimog kamyonları aklıma geliyor.Hatta bu setteki kamyondan esinlenerek yukarıdaki askeri kamyonu yapmıştım. :)
çok güzel olmuş bu.
ben Burak...

Kullanıcı avatarı
Legolord
Montajcı
Montajcı

Sal Oca 16, 2018 7:59 am

Seffa yazdı:
Pzr Oca 14, 2018 12:52 pm
Şimdi değerlendirmeniz ışığında bakınca tercihlerimi bu set yerine başka setlerle değerlendirdiğim için kendimi şanslı sayıyorum
Aklınızda kalmasın pek. Daha iyi tasarımları var Lego'nun, gene olacaktır.

@Ozcanasrocker güzel tasarım, böyle daha uygun olmuş.
Governor yazdı:
Pzr Oca 14, 2018 8:18 pm
artısıyla eksisiyle çok güzel bir değerlendirme olmuş incelemelerinin devamını bekliyorum inceleme çeşitliliğinin artmasını görmek de ayrıca çok sevindirici, teşekkür ederim kendi adıma
Pek sık Lego alma fırsatı doğmuyor ama elime geçtikçe inceliyorum, teşekkürler.

Kullanıcı avatarı
Legopinion
Set İncelemeleri Moderatörü
Set İncelemeleri Moderatörü

Sal Oca 16, 2018 10:08 pm

Ozcanasrocker yazdı:
P_20180114_180617.jpgBu setteki kamyonu görünce aklıma hep eski Mercedes Unimog kamyonları aklıma geliyor.Hatta bu setteki kamyondan esinlenerek yukarıdaki askeri kamyonu yapmıştım. :)
Araç çok güzel olmuş gerçekten, inceleme yapanın ellerine sağlık..
https://www.instagram.com/legopinion/
https://www.facebook.com/Legopinion/
https://legopinion.tumblr.com/
http://profile.ameba.jp/legopinion

Kullanıcı avatarı
ASFALT
Acemi
Acemi

Cmt Mar 10, 2018 12:47 am

Gri unimog süper olmuş.

Kullanıcı avatarı
Technicman
Moderatör
Moderatör

Pzr Nis 01, 2018 9:06 pm

İnceleme için diyecek bir şey yok moc ayrı bir güzellik katmış elinize sağlık.
Sorun varsa Technic çözer B)

Kullanıcı avatarı
Legolord
Montajcı
Montajcı

Pzt Nis 02, 2018 7:38 am

@Technicman Teşekkürler, setin parçaları ile MOC yapmak ayrı bir keyif. Zaman içinde TLG'de kaybolmuş bir gelenek.

• Bilgi
  • Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir