✅ Lego Brickheadz 41611 Back to the Future Fotoğraflı İncelemesi

Moderatörler: Governor, Legopinion

Kullanıcı avatarı
Legolord
Montajcı
Montajcı

Prş Haz 28, 2018 11:55 pm

Kod: 41611
Set Adı: Marty McFly & Doc Brown
Tema: Brickheadz
Üretim Tarihi: 2018
Parça Sayısı: 240
Fiyatı: 109TL

O kadar brickeadz hayranı olmasamda, bu setin fotoğraflarını görünce modellemeye hayran kaldım. Belkide içimdeki nostaljik taraftır, belkide filmlerin hayranı olduğum içindir ama sebep değil sonuç önemli. Ve ben sonuçtan hiç pişman değilim. Bugün bir arkadaşımla Hilltown'daki Lego mağazasına gittik. Maksat sadece ne var ne yok görmekti. Bu seti görmeyi hiç beklemiyordum açıkçası. Olaylar şöyle gelişti: girdim, gördüm, aldım, geldim ve yaptım... Ohhh... Lego mağazası için görüşlerimi ayrıca yazarım, ama şimdi inceleme:

Kutumuz küçükçe biraz. Üzerinde kahramanlarımızın beraber çekilmiş sade bir resmi var. Figürlerin parçaları ayrı poşetlenmiş. İlk göze çarpan slope parçaların çokluğu. DOC'ın parçaları hep beyaz olduğu için torbaya dizmenin iyi bir fikir olacağını düşündüm. Marty'i oğlum yaptı, o yüzden dizgi anlayışımız biraz farklı.

Resim Resim

Resim Resim

Figürlerin yapım aşamaları birbirlerine çok benzediği için yanyana görelim istedim. Yapıma gövde kesimleriyle başlanıyor.

Resim Resim

Sonrasında kafa kısmına geliniyor. Parça dökümünde gördüğümüz pembe 2x2 parça beyinlerini oluşturuyor. Bir daha hiçbir zaman görmeyeceğiz ama komik bir detay olmuş.

Resim Resim

Kafalar oluşmaya başladı. Saçlarda hafiften işlenmeye başladı.

Resim Resim

Bu setlerin en ilginç tarafı bence saç tasarımları. Buraya müthiş önem verilmiş. Her iki sette de çok farklı parça ve teknikler kullanılıyor.

Resim Resim

Figürler aşağı yukarı tamamalanırken artık saç ve yüzhatları belirdi. Ayaklar ile beraber bitişe hazırız.

Resim Resim

Tamamlanan figürlerdeki ince detaylar çok hoş. Örneğin Marty'nin yeleği, Doc'ın çılgın saçları çok güzel modellenmiş. Sette Çıkartma olmaması da bence büyük bir artı.

Resim Resim

Resim Resim

Resim Resim

Puanlama:
Parçalar: 8 - Bol slope ve yan stud parçaları. Bence çok kullanışlı ama bu parçaları tedarik etmek için pek ekonomik bir yöntem değil.
Fiyat: 8 - Setin satış fiyatı Avrupa ile birebir aynı, tabi bugünki kur için. Bu fiyatın makul olduğunu göstermez, ama bu set için değer.
Oynanabilirlik: 0 - Kesinlikle oynamak için değil. Tamamen nostalji ve tamamen kolleksiyonluk set.
Tasarım: 8 - Brickheadz hayranı değilim ama bugüne kadar çıkmış setler içerisinde en beğendiğim tasarım bu oldu.
Kolleksiyon Değeri: 8 - Sergilemek için çok güzel bir set. Filmleri sevenler hemen tanıyacak ve sevecek. Sonsuza kadar yüzünüzü gülümsetecek bir kolleksiyon seti.

Düşünceler:
Brickheadz adından anlaşılacağı gibi tamamen kafa olayı. Aslında saç olayı desek daha doğru, zira yüzlerin ifade ve yapımları aynı olunca, geriye saçlar kalıyor. Bu tasarımlarda çok yaratıcı. Lego mağazasında yapılmış pek çok Brickheadz figürleri de bulunuyor (Justice League ve SW), farklılıklar hayranlık verici. Her iki figüründe kıyafet ve aksesuarlarının filme sadakati takdire şayan, özellikle Marty'nin yeleği... Ben sevdim, tavsiye de ederim.

Kullanıcı avatarı
Sefa
Tasarımcı
Tasarımcı

Cum Haz 29, 2018 12:30 am

Benim ilgimi çeken tek detay, Marty'nin elindeki vhs kameranın modellemesi oldu. Özel üretim printed tile ile gayet başarılı bir tasarım olmuş.

Onun haricinde, Brickheadz işte. Ne desem boş. -|
-----
Sticker düşmanı DUPLOCU B)

• Bilgi
  • Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir