Lego Brickheadz 41619 Darth Vader

Moderatörler: Governor, Legopinion

Kullanıcı avatarı
Legolord
Montajcı
Montajcı

Cmt Eyl 29, 2018 9:22 pm

Kod: 41619
Set Adı: Darth Vader
Tema: Brickheadz
Üretim Tarihi: 2018
Parça Sayısı: 104
Fiyatı: 59,90TL

Aslında Brickheadz temasından istediğim tek set Marty ve Doc Brown'dı ve onuda almıştım zaten. Fakat iş yerinde benim Lego hayranı olduğumu duyan arkadaşlar güzel bir sürpriz yaptılar ve hem şimdi incelemesini yapacağım Darth Vader setini, hemde Storm Trooper setini almışlar. Güzel bir sürpriz oldu benim için.

Öncelikle, Brickheadz teması tamamen işlevselsiz ve sadece sergileme amacı içeriyor. Yapı itibariyle birkaç senedir karşımıza çıkan koca kafalı şirin Funko POP figürlerin doğrudan rakibi oldular. POP figürleri 100TL'ye de gördüğüm için, Brickheadz'lerin fiyat olarak da oldukça avantajlı olduklarını söyleyebilirim.

Gelelim setimize:

Kutumuz tekli Brickheadz için standart ölçülerde. Ön yüzünde Brickheadz figürünü, yan yüzde ise ilham alınan gerçek karakteri görüyoruz.

Resim

Parça sayısı az olduğu için iki farklı poşette geliyor. Sette çıkartma yok, bütün parçalar baskılı geliyor. Bence bu çok güzel olmuş. Nerdeyse tamamı siyah parçalardan oluşuyor. Bol miktarda da slope parçamız var. Yarın öbürgün bu setten sıkılırsam çok değerli parçalar içerdiği için verimli bir set olabilir.

Resim Resim

Yapım süreci çok basit doğal olarak. Şu pembe 2x2 parçayı beyin olarak kullanmak komik bir düşünce. Her seferinde gülümsetiyor beni.

Resim Resim Resim

Setimiz tamamlandığında Darth Vader'ı pelerinine kadar yapmış oluyoruz.

Resim Resim Resim

Puanlama:
Parçalar: 9 - Bol siyah slope ve diğer kullanışlı parçalar bulunuyor. Kullanım alanları çok geniş.
Fiyat: 8 - Kesinlikle ucuz değil ama benzeri rakiplerine fiyatta fark atıyor.
Oyananabilirlik: 0 - Belki stopmotion film yapabilirsiniz ama setin oynamak için üretilmediği apaçık.
Tasarım: 6 - Star Wars'u severim, Vader zaten ölümsüz, ama Brickheadz olarak çok ilgi çekici bulmadım.
Kolleksiyon Değeri: 7 - Bu kişiden kişiye çok değişecektir tabi ama ihtiyaç duyduğumda parça sepetine atma ihtimalim olabilir.

Düşünceler:

Star Wars evreninden, özellikle de Darth Vader sözkonusu olduğunda, çıkan her ürünün satacağı kaçınılmaz tabi. Ancak bazı yerlerde çizgiyide çizmek lazım. Açık söylemem gerekirse, her nekadar Vader hayranı olsam da, kendim gidip bu Brickheadz'i almazdım. Sergilediğinizde, ki amacı sadece bu, özellikle dikkat çekici veya etkileyici bir tarafı olduğunu düşünmüyorum. Ciddi Lego veya SW fanatiği değilseniz pek gerekli görmediğimi belirtmem gerek. Yanlış anlaşılma olmasın, set kötü veya başarısız değil, sadece gerekli bulmadım.

Kullanıcı avatarı
Legopinion
Set İncelemeleri Moderatörü
Set İncelemeleri Moderatörü

Cmt Eki 20, 2018 11:38 pm

Gerçekten harika duruyor, ellerine sağlık çok güzel inceleme olmuş.
https://www.instagram.com/legopinion/
https://www.facebook.com/Legopinion/
https://legopinion.tumblr.com/
http://profile.ameba.jp/legopinion

Governor
Tasarımcı
Tasarımcı

Pzt Eki 22, 2018 12:15 pm

İncelemeye susamış, kurumuş çatlamış bu topraklarda ooooh bee dedirtecek şekilde geldin @Legolord Pembe parça esprisi komikmiş, sevdim, ama hem swci olmamam hem de brick headzzçi olmamam hasebiyle setle iligli bir görüşüm yok, yine de teşekkürler, brickheadze hala ısınamadığımı incelemelerde daha iyi anlıyorum :D
Modülerin hastasıyım, rampaların ustasıyım B)

Kullanıcı avatarı
Legolord
Montajcı
Montajcı

Pzt Eki 22, 2018 3:15 pm

Teşekkürler arkadaşlar.

@Governor Aslında bende kendimi pek Headz'ci olarak düşünmüyorum. Hatta kendim alacağımı sanmam ama itiraf etmeliyim iş yerinde masamda güzel duruyor keratalar. İki tane yetiyor ortamı renklendirmek için. İki tane de evdeki masamda var (kendi aldığım Doc and Marty), işlem tamam.

• Bilgi
  • Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir