✅LEGO Technic 42036 Street Motorcycle Fotoğraflı İncelemesi

Moderatörler: Governor, Legopinion

Kullanıcı avatarı
zen2all
Acemi
Acemi

Prş Mar 02, 2017 9:54 am

Kod: 42036
Set Adı: Street Motorcyle
Tema: Technic
Üretim Tarihi: 2015
Parça Sayısı: 375
Fiyat :139.90TL

KUTU VE İÇERİĞİ

Kutu ebatları 35x19x7cm. Parçalar ve tekerlekler kutuyu nerdeyse doldurmuş. Her zamanki gibi ön yüzde A modeli, arka yüzde ise B modelinin resimleri var.

Resim
Resim

Çıkan parçalar aşağıda görülebilir. Renk teması hoş olmuş bence. 370 parçalık bir set için panel sayısı iyi. İki ön bir adet de arka süspansiyon mevcut. Ayrıca tekerlekler ve jantlar oldukça estetik. Hem A, hem de B modelinin kitapçığı mevcut.

Resim

YAPIM AŞAMALARI

Ana iskeleti oluşturmaya başlıyoruz.

Resim

Dişlileri ekleyelim.

Resim

Arka tekerleği koyalım.

Resim

Motoru yerleştirelim

Resim

Ön tekerlek tarafına geçiyoruz.

Resim

Ön tekerleği iskelete ekliyoruz.

Resim

Ön tarafın eklentilerini tamamlıyoruz.

Resim

Büyük ölçüde bitirdik ve bir çayı hak ettik artık :)

Resim

Yan panelleri de koyalım ve bitti.

Resim
Resim

YORUMLAR

Aslında genel olarak iş makinaları veya uzaktan kumandalı arazi araçları ilgi alanımdır ama bu set nedense görsel olarak pek bir ilgimi çekmişti ve bir şans vermek istedim. Bence çok hoş bir model olmuş. A modeli ebatları 32x17x8cm, lastik çapı ise 9.42 cm. 42028 ve 42032 setiyle yanyana fotoğrafı, ebatları hakkında fikir sahibi yapar sanırım. Tabi bir 42066 Air Race Jet kadar büyük değil :)
Genel olarak pek talep gören bir set değil ama benim hoşuma gitti, başarılı bir tasarımı var. Motor silindir hareketi ve süspansiyonlar gayet güzel. Kendisi bir motosiklet olduğu için çok bir işlevi yok ama sergileme amaçlı estetik tercih edilebilecek bir model.

Resim
Sarı technic iyidir...

Kullanıcı avatarı
Technician
Acemi
Acemi

Prş Mar 02, 2017 7:47 pm

Motor severler için kaçırılmayacak bir set eline sağlık çok güzel olmuş

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Hiko
Moderatör
Moderatör

Prş Mar 02, 2017 7:50 pm

Biri air jet mi dedi :)

Şaka bir yana bir motor için beklenenden büyük, özellikle 42028'in yanında kendini daha iyi belli ediyor. Ben de genelde iş makinacıyımdır ama bu motorları çok estetik buluyorum. Tam masa süsü yapmalık. Eline sağlık.

Kullanıcı avatarı
Technicman
Moderatör
Moderatör

Sal Mar 14, 2017 1:53 pm

güzel bir inceleme ve sevdiğim bir set keşke renkleri daha güzel olsa emeğine sağlık
Sorun varsa Technic çözer B)

• Bilgi
  • Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir