✅ LEGO Technic 42078 Mack Anthem Fotoğraflı İncelemesi

Moderatörler: Governor, Legopinion

Grindelwald
Acemi
Acemi

Cum May 25, 2018 1:12 pm

Kod: 42078
Set Adı: Mack Anthem
Tema: Technic
Üretim Tarihi: 2018
Parça Sayısı: 2595
Fiyat: 749,90 ₺

Merhabalar, 2018' in en büyük setlerinden biri olan set incelemesi için hazırsanız başlayalım.

Öncelikle cidden büyük ve ağır bir kutusu var.
1.jpg
Kutunun içinde 7 grup torba (farklı sayılarda) ve bir adet de beyaz ayrı kutu var. Bu kutunun içerisinde bazı ilave parçalar, 4 adet tekerlek ve yapım kitapçığı var. Yapım kitapçığı kalın fakat sadece A modelini içeriyor. B modeli için download gerekiyor.
2.jpg
1 numaralı torba seti tırın alt aksamının arkası için
3.jpg
2 numaralı torba seti tırın alt aksamının ön kısmı, burada motor, direksiyon, vb. var.
4.jpg
1 ve 2 nin birleştirilmiş hali. Bu arada fotoğraflardan anlaşılmasa da büyük bir set.
5.jpg
3 numaralı torba seti en çok parçaya sahip olan ve yapımı en keyifli, en uzun süren kısmı. Burada üst gövdeyi oluşturan parçalar var. koltuklar, yatak, ön konsol, kapılar, vb.
6.jpg
4 numaralı torba seti ön kaput, tampon, farları içeriyor. Kaput 2 hareketli olarak yapılmış, yani hem yukarı hem ileri doğru çekilerek açılıyor.
7.jpg
ve tırın ön kısmını tamamlamış oluyoruz.

5 numaralı torba seti tırın dorsesii oluşturuyor. İlk kısma göre basit kalmış, yapımı kolay ve kısa.
8.jpg
6 numaralı torba seti kaldırıcı kolları ve mekanizmalar için. takrar eden yapımlası semeyenler için kötü çünkü neredeyse aynı modülü iki kere yapıyoruz.
9.jpg
7 numara ise sadece konteyner. Konteynerin ebadı büyük, kapıları ise gerçekçi şekilde kilitli yapılmış.
10.jpg
son olarak bitmiş hali
11.jpg
artıları,

- yapımı 8-9 saat gibi sürüyor. ortanın üzerinde bir zorluk derecesi var ama aman aman zor değil.
- set tatmin edici şekilde büyük bitmiş hali 83 cm.
- sürüşü kolay ve keyifli
- tatmin edici
-direksiyon ayarı, koltuk ayarı, yatak gibi ince ayrıntıları çok hoş
- dorse bağlantısı serbest yani yukarı aşağı yönlerde dengesizlik yaratmıyor.

eksileri,

- kapıları tek noktadan bağlandığı için ( sadece alttan) biraz dengesizler.
- Dorse kısmı gönvdeye göre basit kalmış
- Konteyneri kaldıran sistemin çarkları aynı boyda bu sebeple kaldırıp, indirmek için çok fazla çevirmek gerekiyor.
- tam yüklü halde iken arka kısmı hafifi eğiliyor, ağırlıktan dolayı

şimdilik bu kadar, aklıma geldikçe eklerim. B modelinde görüşmek üzere.

Kullanıcı avatarı
Legopinion
Set İncelemeleri Moderatörü
Set İncelemeleri Moderatörü

Cum May 25, 2018 2:52 pm

Beklenen bir incelemeydi. Ellerinize sağlık, B planını merakla bekliyorum.
https://www.instagram.com/legopinion/
https://www.facebook.com/Legopinion/
https://legopinion.tumblr.com/
http://profile.ameba.jp/legopinion

fisherman
Meraklı
Meraklı

Cum May 25, 2018 4:23 pm

Alınmaya değer bir set mi pekiyi ???

Kullanıcı avatarı
BrickHead
Meraklı
Meraklı

Cum May 25, 2018 5:21 pm

Benimkide bugün geldi =), Çocukluğumdan beri Çekicilere karşı bir merakım olmuştu yapmak için sabırsızlanıyorum. Geçen şeker bayramında 42069 Extreme Advanture'a başlayıp, kurban bayramında bitirmiştım XD. Bu kez tek bayram içinde bitirmeye niyetliyim. Bence bu sette dorse kısmı güzel olmamış sırf özellik eklemek için kasmış lego, şahsen ben düz bir konteynerı tercih ederdim. Birde ben technic setleri sırf motorize etmek için alıyorum ve şuana kadar youtube'ta izlediğim videolara göre çok kolay motorize oluyor ve tatmin edici bir sonuç veriyor. Inceleme için özellikle teşekkür ederim, çünkü sadece ilk 4 poşeti yapmam gerektiğini öğrendim xD.
!!Brick Your World!!

Kullanıcı avatarı
Sefa
Tasarımcı
Tasarımcı

Cum May 25, 2018 6:50 pm

Bu set hakkında doğru düzgün bir değerlendirmede bulunamıyorum. Bu tür melez gibi görünen setler bana bir tuhaf geliyor. Systemci kafasıyla baktığımda kamyonun ön kısmı gayet güzel bir şekilde tasarlanmış ve hoşuma gidiyor ama technic gibi hissettirmiyor. Arka kısımdaki taşıyıcı ve konteyner bölümü ise bana ne kadar uzak olsa da tamamen technic ruhuna sahip. Bu setin B modeli, A modelinden daha technic bence. :P)
-----
Sticker düşmanı DUPLOCU B)

Kullanıcı avatarı
BrickHead
Meraklı
Meraklı

Cmt May 26, 2018 1:45 am

Sefa yazdı:
Cum May 25, 2018 6:50 pm
Bu set hakkında doğru düzgün bir değerlendirmede bulunamıyorum. Bu tür melez gibi görünen setler bana bir tuhaf geliyor. Systemci kafasıyla baktığımda kamyonun ön kısmı gayet güzel bir şekilde tasarlanmış ve hoşuma gidiyor ama technic gibi hissettirmiyor. Arka kısımdaki taşıyıcı ve konteyner bölümü ise bana ne kadar uzak olsa da tamamen technic ruhuna sahip. Bu setin B modeli, A modelinden daha technic bence. :P)
Bence cok dogru bir gozlem yapmisin=), benimde neden sistemden uzaklasip technic setlere sarmaya basladigim anlasildi XD
!!Brick Your World!!

Kullanıcı avatarı
Legolord
Montajcı
Montajcı

Cmt May 26, 2018 7:53 am

Çok şık bir set. Belkide iki tane alıp hem A hem B modellerini yapmak gerek. Bu arada, ana modelin arkasındaki vinç sistemi ve konteyner hiç ilgimi çekmedi. Sadece kamyonun motorunu daha bir şekillendirip tek başına satsalar daha ekonomik bir Technic setimiz olurdu. İnceleme için teşekkürler.

Kullanıcı avatarı
archuman
Moderatör
Moderatör

Pzr May 27, 2018 12:03 am

BrickHead yazdı:
Cum May 25, 2018 5:21 pm
Geçen şeker bayramında 42069 Extreme Advanture'a başlayıp, kurban bayramında bitirmiştım XD.
iki bayram arası set yapılmaz :hh:

güzel incelemen için teşekkürler. set ilk yarı seti için oldukça dataylı ve büyük, artık teknik set boyutları fezaya ulaşmış durumda fiyatları da. sonumuz hayır ola :'D
ben Burak...

• Bilgi
  • Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir