✅ Lego Star Wars 75532 Scout Trooper & Speeder Bike Fotoğraflı İncelemesi

Moderatörler: Governor, Legopinion

Kullanıcı avatarı
Legolord
Montajcı
Montajcı

Pzr Haz 10, 2018 9:33 am

Başlık hiç bitmeyecek sandım :D. Tabi birde doğru seti doğru yerde inceleme olayı var. Bu seti teknik öğeler içerdiği için burda başlık açtım ama tamda emin olamadım. Genede incelemeye başlayalım, nasıl olsa doğru yer bulunur.

Kod: 75532
Set Adı: Scout Trooper & Speeder Bike
Tema: Star Wars
Üretim Tarihi: 2017
Parça Sayısı: 452
Fiyat: 270TL
İndirimli Fiyat: 240TL

Bu seti aradım bayağı. 240TL içinde biraz düşündüm, sonra pişman olacaksam alamadığım için değil, aldığım için olayım dedim. Daha önceden bir iki seti kaçırdığım için ciddi pişmanlıklarım olmuştur. Hala arayan varsa Palladium AVM'de üç kutu daha vardı.

Setimiz orta büyüklükte bir kutuda ve harika resimlerle süslü. Artık kutuları tutmuyorum ama bazı setlerde yaptığım gibi bu kutunun ön ve arka resimlerini kesip çıkardım. Muhtemelen sonsuza kadar saklayacağım.

Resim Resim

Setin içinden az sayıda çıkartma ve 3 paket içerisinde parçalar geliyor. Trooper ve Speeder'ın parçalarının ayrı poşetlerde gelmesi kolaylık sağlıyor.

Resim Resim Resim

Sete ilk önce üzerinde durduğu ayağı yaparak başlıyoruz. Aracın silahıda bu ayağa sabitlenmiş.

Resim

Aracın gövdesini ayağın uzantısı şeklinde yapıma devam ediyoruz. Bu durumdan pek hoşlanmadım ilk başta ama sonrasında bakışım değişti olaya. Son görüşlerde daha detaylı anlatırım.

Resim

Kaplamaları yapınca araç kendini göstermeye başladı. Gelen çıkartmaları aslında artık bu kademede yapıştırmaya başlamam gerekiyordu. Ama desenlerin az olması ve etkisinin minimal olması sebebiyle yapıştırmadım. Setide çok kötü etkilemedi, hatta fark edilmediğini bile düşünüyorum.

Resim

Aracımız bittiğinde gayet şık görünüyor. Yalnız kontrol kolundaki mavi pinler gözüme çok battığı için sonrasında gri pinler ile değitirdim. Burada göremeyeceğiz ama diğer bazı mavi pinleri de siyah ve gri pinler ile değiştirdim. Çok belirgin olmasalarda beni rahatlattı.

Resim Resim Resim

Aracın resimlerde görünmeyen bir güzel tarafı gövdenin altından bakıldığında oldukça başarılı detaylandırılmış olması.

Resim

Scout Trooper oldukça basit bir yapım süreci ile oluşturulmuş. Üzerindeki desenler beni pek etkilemedi ama başlık figürün genelinin aksine çok detaylı. Aşağıda detay fotoğrafı göreceksiniz.

Resim Resim Resim

Başlık özellikle belirtilecek kadar güzel detaylandırılmış. Her açıdan ya bir düğme, ya bir tarama, havalandırma ve detay var. Çok etkileyici.

Resim

Sonuçta harika bir modelleme olmuş, tam kolleksiyonluk ve sergilemelik. Bence bu set raflarımda gayet güzel tozlanacak... :aa:

Resim Resim

Set tamamlandıktan sonra alışıldık technic parçalardan ve bir iki sistem parçasından yedek parça kalıyor.

Resim

Puanlama:
Parçalar: 7 - Ben yeni teknik parçalarında pek becerikli değilim ama bol kahve rengi kaplama parçası ile yaratıcı zihinler parlak fikirlerle ortaya çıkabilir.
Fiyat: 7 - Çok ucuz değil, nede olsa lisanslı set. Ama içerik fazlasıyla kurtarıyor. Genede biraz lüks tabi.
Oynanabilirlik: 9 - Oldukça sağlam yapılmış ve yaylı roket çok güzel gizlenmiş. Rahatlıkla oynanabilecek bir yapısı var. SW evreninden böyle birkaç sete ihtiyacımız var.
Tasarım: 8 - Çok iyi. Harika modelleme. Ayak biraz rahatsız etse de, genel görünüm çok tatmin edici.

Düşünceler:

Uzun süre almak için düşündüm bu seti. Çok güzel görünüyordu ama sabit ayak olayına kafam taklılıyordu. Doğruyu söylemek gerekirse bir iki parça takviyesi ile bu durumdan kurtulmak mümkün. Ama sonra farkettimki bu set zamanının %90'ını rafta geçirecek ve ayak oynanabilirliğinden birşey eksiltmiyor. Eğer bu konuda aşırı titiz değilseniz sorun olmayacaktır. Onun dışında bu seti bütün SW severlere gönül rahatlığıyla rahatlıkla tavsiye edebilirim.

Governor
Tasarımcı
Tasarımcı

Pzr Haz 10, 2018 2:05 pm

Sitedeki sayılı sw incelemelerinden, çok iyi inceleme ben sw ci değilim dipsiz bir kuyu olduğunu standartı olmadığınu dğşünüyorum ama seven için güzel set
Modülerin hastasıyım, rampaların ustasıyım B)

Kullanıcı avatarı
Legopinion
Set İncelemeleri Moderatörü
Set İncelemeleri Moderatörü

Pzt Haz 11, 2018 1:45 pm

SW incelemesi; süper ellerine sağlık.
https://www.instagram.com/legopinion/
https://www.facebook.com/Legopinion/
https://legopinion.tumblr.com/
http://profile.ameba.jp/legopinion

ismailserdar
Acemi
Acemi

Pzt Haz 11, 2018 4:15 pm

Bende bayadır var bu set ancak o kadar güzel anlatmışsınız ki bozup bidaha yapasım geldi yani :)

Kullanıcı avatarı
Legolord
Montajcı
Montajcı

Pzt Haz 11, 2018 4:40 pm

ismailserdar yazdı:
Pzt Haz 11, 2018 4:15 pm
Bende bayadır var bu set ancak o kadar güzel anlatmışsınız ki bozup bidaha yapasım geldi yani :)
Hahahaha, yapılır valla, çok güzel bir set.

Kullanıcı avatarı
Technicman
Moderatör
Moderatör

Pzt Haz 11, 2018 10:08 pm

Anlatım ve fotoğraflan yine mükemmel teşekkürler. Emeğine sağlık
Sorun varsa Technic çözer B)

• Bilgi
  • Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir