7713 - Gunship

Resmi LEGO® setlerinin yetersiz kaldığı yerde bu arkadaşlar devreye girer...

Moderatör: alba

Kullanıcı avatarı
Legolord
Montajcı
Montajcı

Cum Haz 15, 2018 2:08 pm

7707 Striking Venom muhteşem büyük bir setti. Tek eksi tarafı çok fazla boş alan kaplıyordu. Tasarımını ve kendisini çok sevmeme rağmen parça değeri ve alan darlığı sebebiyle dağıtmak zorunda kalmıştım. Sayesinde birçok tasarım hayat buldu.

Elimde kalan özel baskılı 4x4 çapraz slopeları kullanmak için gene orijinal Lego arşivine başvurdum. Pek fazla seçenek yoktu ama sonunda uygun bir aday buldum, hemde tamamını kullanabileceğim bir aday, 7713 Bridge Walker. Tabi ayakları ile uğraşmadım, aklımda hep uçak yapmak vardı.

Setin orijinali:
Resim

Aşağıda da benim yapmış olduğum mod:

Resim Resim

Resim Resim

Alakası yokmuş gibi görünüyor ama uçağın temelleri kesinlikle orijinal robotun kontrol modülüne dayanıyor. Ayrıca kanatları da bir kullanım imkanı bulduğum için sevindim.

MicrOmega
Meraklı
Meraklı

Pzr Haz 17, 2018 1:41 am

Böceğimsi bir gövede sahip olduğundan mıdır, temaya olan ilgiden midir bilmiyorum ama 2006 Exo-Force tasarımları arasına koy, sırıtmaz.
7713te Bridge Walkerın kendisinden ziyade Hayato'nun robotu hep benim asıl ilgimi çeken şey oldu. Silent Strike ve Supernovadan sonra senesinin en iyi mechası ödülüne oynar.
Resim

Kullanıcı avatarı
Legolord
Montajcı
Montajcı

Pzr Haz 17, 2018 3:45 pm

Exo-Force benim en favori temelarım arasında üst sırlardadır. Ezelden beri aklımda bir Exo-Force Mecha yapma fikri vardır. Bir ara elimde kalan bir kaç mafsal parçasıyla birşeyler yapmayı planlıyorum.

MicrOmega
Meraklı
Meraklı

Pzt Haz 18, 2018 8:34 am

Legolord yazdı:
Pzr Haz 17, 2018 3:45 pm
Exo-Force benim en favori temelarım arasında üst sırlardadır. Ezelden beri aklımda bir Exo-Force Mecha yapma fikri vardır. Bir ara elimde kalan bir kaç mafsal parçasıyla birşeyler yapmayı planlıyorum.
O zaman buradan Admin'e seslenelim de sonraki yarışmayı mecha yarışmasi yapsın.En azından bahane olmuş olur. Duy bizi admin

Kullanıcı avatarı
Legolord
Montajcı
Montajcı

Pzt Kas 12, 2018 9:12 am

Önceki modelde kokpit, ön tasarım ve aracın altı ile ilgili kafama ve gözüme takılan yerler vardı. Hemde araç çok statik duruyordu. Lego'nun hep yaptığı sürpriz bölünmelerden birini de eklemeyi bu sebeple düşündüm. Aynı zamanada elimde kalan ters bir kokpit camını da kullanma imkanı buldum. Motor tasarımında ufak bir değişiklik yaptım. Ciddi bir yedek parça kullanımı yapmış oldum.

Resim Resim

Resim Resim

Resim Resim

Bütün resimelr onaylanınca aşağıdaki bağlnatıdan hepsine ulaşabilirsiniz:

http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?f=574609

MicrOmega
Meraklı
Meraklı

Sal Kas 13, 2018 4:33 am

Tatlı olmuş.

• Bilgi
  • Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir