75888 - Üstüaçık 911 Turbo

Resmi LEGO® setlerinin yetersiz kaldığı yerde bu arkadaşlar devreye girer...

Moderatör: alba

Kullanıcı avatarı
Legolord
Montajcı
Montajcı

Cum Ağu 03, 2018 12:44 am

Daha alırken aklımda bu modeli üstüaçık yapmak vardı. Çıkartma cam fikrinden hiç hoşlanmamıştım. İlk önce kendi parçaları içinde bir çalışma yaptım. Sonra biraz daha geliştirdim. Aslında iki siyah cheese slope ile gayet mantıklı bir şekilde üstüaçık hale geliyor set.

Camıda bir stud öne aldım. Ön tekerleğin üzerindeki cheese slope parçalarını yan çevirdim, aracın estetiği böyle daha akıcı oldu sanki.

Yalnız sette farklı renkte üretilmiş farı oluşturan teknik parça müthiş gözüme batıyor. Nasıl alışıcam bilemiyorum.

Resim Resim

Resim Resim

Resim

Kullanıcı avatarı
Sefa
Tasarımcı
Tasarımcı

Cum Ağu 03, 2018 11:35 am

Bence orijinalinden çok daha iyi olmuş bu mod.
Sen farların arkasındaki teknik parçalara takılmışsın ama bence aracın rengi daha çok göze batıyor, ona alışmak daha fazla zaman gerektirir. :P Araç başka bir renk olsa dediğin kısım için alternatif bir çözüm bulanabilir ama o alternatif çözümler için renk bütünlüğünü bozmayacak bir renk lazım. Bu renk ile o iş biraz zor gibi duruyor.

Bu arada o teknik parça ile, aracın geri kalanı arasında ton farkı mı var (özellikle son resimde çok bariz) yoksa ışıktan dolayı mı öyle bir fark oluşmuş?
-----
Sticker düşmanı DUPLOCU B)

Kullanıcı avatarı
Legolord
Montajcı
Montajcı

Cum Ağu 03, 2018 1:51 pm

Sefa yazdı:
Cum Ağu 03, 2018 11:35 am
Bu arada o teknik parça ile, aracın geri kalanı arasında ton farkı mı var (özellikle son resimde çok bariz) yoksa ışıktan dolayı mı öyle bir fark oluşmuş?
Evet abi, ciddi ciddi o ton farkı var. Lego ile temasa geçsem mi diye düşündüm. Hala düşünüyorum. Genel bir sorun mu bilemiyorum. Kutudaki resimde ton farkı dikkat çekmiyor.

MicrOmega
Meraklı
Meraklı

Pzr Ağu 05, 2018 7:49 pm

Technic beamleri system parçalarıyla kıyaslayınca özellikle sık kullanılmayan renklerde ufak bir renk farkı oluyor son zamanlarda.

Kullanıcı avatarı
Technicman
Moderatör
Moderatör

Pzt Ağu 06, 2018 11:22 pm

çok güzel ufak araçlarda süper tasarımların var.
Sorun varsa Technic çözer B)

Kullanıcı avatarı
Legolord
Montajcı
Montajcı

Sal Ağu 07, 2018 5:00 pm

Teşekkürler arkadaşlar.

@Technicman, tasarımlar büyüdükçe daha fazla problem çözmek gerektiğini gördüm. Heleki Technic'te, off, Allah kolaylık versin Technic'çilere...

• Bilgi
  • Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir