TRLUG.com Ödüllü Rütbe Sistemi!

Forum ile ilgili duyuruları, gelişmeleri buradan takip edebilir öneri, soru ve eleştirilerinizi dile getirebilirsiniz.

Moderatör: Governor

Cevapla
admin
Site Admin
Site Admin
Mesajlar: 54
Kayıt: Sal Oca 31, 2017 10:01 am

Pzt Şub 19, 2018 11:27 am

Merhaba arkadaşlar, forumumuzun 1 yılını geride bıraktığımız Şubat ayında yeni bir uygulama ile daha siz değerli üyelerimizi sevindirmeyi öngörüyoruz. Forumumuzu yeni üyelerimizin bulmasında iki önemli faktör dikkat çekiyor. Bunlardan birincisi yeni gelen üyelerin kendi gibi LEGO'ya gönül vermiş arkadaşlarını, eşlerini, dostlarını forumumuz hakkında bilgilendirmesi. İkincisi ise forumumuzun arama motorlarında üst sıralara çıkarak ilgili terimler aratıldığında bulunabilir olması. Bunun içinse birinci koşul orjinal içerikten geliyor.

Siz değerli üyeler set incelemeleri, indirim veya yeni setler şeklinde haber girişleri, orjinal derleme çalışmaları yaptıkça sitemizin içeriği zenginleşiyor ve çeşitleniyor. İşte yönetim olarak üyelerin değerli katkılarını onurlandırmak amacıyla yeni bir rütbe sistemi getirmeye karar verdik. Bundan böyle orjinal içerik çalışmaları belirli sayıya ulaşan üyeler isimlerinin altında yeni rütbe logolarıyla forumda yer alacaklar. Örnek vermek gerekirse, bir kullanıcı X adet orijinal derleme çalışmasına imza atarak sitemize içerik kazandırdıysa forumda isminin altında şu sembol yer alacak:
orjinal1_80.png
(24.15 KiB) 3069 kere indirildi
Aynı kullanıcı aynı içerik türünde 2. seviye paylaşım limitine geldiğinde ikonun rengi şu şekilde değişecek
orjinal2_80.png
(23.91 KiB) 3069 kere indirildi
Şayet kullanıcı orijinal içerik paylaşımına devam ederse ve orijinal içerik üst limitine gelirse profil resmindeki ikon kırmızıya dönüşecektir.
orjinal3_80.png
(24.15 KiB) 3069 kere indirildi
Gelelim sistemin konu başlığında belirttiğimiz ödülüne. Bir kullanıcı çeşitli kategorilerden birinde en üst limite ulaştığında kendisine bir defaya mahsus olarak yönetimin belirleyeceği bir LEGO seti hediye edilecek! Bu set kullanıcının o güne kadarki emeğine teşekkür olarak kargo masrafı tarafımızdan karşılanmak üzere gönderilecektir.

Kullanıcılar farklı kategorilerde paylaşımlarına devam ettikçe diğer kategorilerden de ödül almaya hak kazanabilirler. Yalnız tabii ki her kategorinin kendilerine özel üst limitleri olacak ve bunlar 1 Mart tarihine kadar internet sitemiz üzerinden duyurulacaktır.

Kampanyada pek çok koşul varmış gibi gözükmesine karşın aslında kurallar basit arkadaşlar, 1 Mart ta duyuracağımız kriterleri yerine getiren her kullanıcı ödül setine kavuşacak :) ama kimse üzülmesin yanlış anlaşılma olmasın diye aşağıdaki koşullar geçerli olacak.

Kriterlerin duyurulması için 1 Mart'ı bekleyin :) herkese iyi forumlar dilerim!


Kampanya Koşulları
 • Sistem 1 Mart 2018 tarihinden itibaren devreye girecektir.
 • Kullanıcıların orijinal içerikleri ilgili bölüm moderatörleri tarafından değerlendirilerek sayıma dahil olup olmadığına karar verilecektir.
 • Kullanıcıların hak kazandıkları ödül set TRLUG.com yönetimi tarafından kararlaştırılacaktır.
 • Kullanıcılar herhangi bir kategoride yalnızca bir defa ödül almaya hak kazanabilirler.
 • Farklı kategorilerin ödüle hak kazanma limitleri değişiklik gösterebilir.
 • TRLUG.com yönetimi kullanıcıların ödül hakkını 1 Mart 2018 tarihine kadar belirlenip site kullanıcılarına duyurulan üst limitlere göre takdir edecektir.
 • Kullanıcı, forumda isim bölmesinin içerisinde herhangi bir kategoriye ait üst limit logosunu taşıyor olsa dahi ödüle hak kazanmış olup olmadığı, sağladığı içerikler kontrol edildikten sonra kedisine olumlu ya da olumsuz olarak bildirilecektir.
 • Kullanıcıların paylaştığı içeriğin daha önce veya halen farklı bir sitede paylaşımda olduğu tespit edildiği durumda, tespit edilen içerik, ödül hesaplamasına dahil edilmez.
 • Haberler kategorisinde paylaşılan haber içeriklerinin LEGO ürünleri ile ilgili olması halinde yalnızca LEGO tarafından doğrulanmış olan haberler hesaplamaya dahil edilecektir. Aynı zamanda haberler kategorisine eklenen içeriklerin hesaplamaya dahil olabilmesi için haber kaynağı gösterilmesi zorunludur.
 • Set incelemeleri bölümünde paylaşılan içeriklere ilişkin dosya ekleri kullanıcının kendi tarafından oluşturulmuş olmalıdır. İncelemelerle beraber verilen her türlü fotoğraf, belge vb. dosya eklerinin bir başka siteden alınmış olması durumunda bu inceleme hesaplamaya dahil edilmeyecektir.
 • Orijinal içerik ve derleme kategorisinde eklenen içerikler eğer tercüme ise kaynak gösterme zorunluluğu varıdır. Tercüme içerikler tek başına orjinal içerik sayılmayacaktır. Tercüme alıntılara sahip olan içerik ilgili bölüm moderatörü tarafından değerlendirilerek orijinal niteliği taşıyıp taşımadığı kararlaştırılarak hesaplamaya dahil edilecektir.
 • Eğer bir kullanıcı kategorilerden birinde ödül kazanmayı veya rütbe atlamayı hakettiğini düşünüyorsa bu durumu moderatörlere bildirmek kullanıcının sorumluluğundadır. Bölüm moderatörlerinin kullanıcıların ödül hakkına aday olmayı hak edip etmediğini takip etmek gibi bir sorumluluğu yoktur.
 • Kullanıcı yaptığı katkıları ilgili bölüm moderatörüne bildirmediği takdirde ödül alamaz ise bu konuda doğacak mağduriyetinin sorumluluğu kendisine aittir. TRLUG.com sorumlu tutulamaz.
 • TRLUG.com bu kampanyanın sonlandırılması hakkını saklı tutar ve önceden haber vermeksizin sonlandırabilir.
 • Kampanya kurallarından doğabilecek itilafların çözülmesinde tek yetkili mercih site @adminidir.
 • Kampanyaya katılmak için ilgili bölüm moderatörüne başvuran her kullanıcı bu koşulları kabul etmiş sayılır.

Cevapla
 • Bilgi
 • Kimler çevrimiçi

  Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir