Merhaba ve Bir Kaç Öneri

TRLUG kullanıcıları tanışma, toplanma ve etkinlikleri

Moderatör: Governor

Torham
Acemi
Acemi

Cum May 18, 2018 11:19 am

Merhaba, bir süre önce üye oldum. Uzun bir aradan sonra tekrar bir Lego Topluluğu bulmak iyi oldu, özlemiştim. Site çok güzel, elinize sağlık, benim de bir kaç önerim olacak:

1. Siteyi Google'dan buldum ama pek kolay olmadı açıkçası. Bulunabilirliği artırmak açısından site başlığının "Türkiye LEGO Topluluğu" ya da "Türk LEGO Topluluğu" olarak değiştirilmesi iyi olabilir. Yani "nin" eki ve "R" harfi kalkmalı. "Kullanıcıları" kelimesinin de aramalarda pek kullanıldığını sanmıyorum ama site adı olarak kalması gerekiyorsa kalabilir tabi ki de.

2. Sitedeki hiç bir yazıyı seçemiyorum ve dolayısı ile kopyalıyamıyorum. Bu yüzden set numaralarını ve isimlerini Google'da aramak zor oluyor. İçerikleri kopyalayıp kullanacak rakip bir site olduğunu sanmıyorum, o yüzden bu kısıtlamayı kaldırmak kullanıcılara kolaylık sağlayacaktır.

3. Mesajların altındaki kullanıcı imzaları mesajlarla aynı stilde yazılıyor ve arada sadece pek belirgin olmayan gri bir çizgi mevcut. Bu yüzden imzalar mesajın bir parçası gibi görünüyor. Bence mesaja nazaran daha az belirgin olsa iyi olur. Forum yazılımı izin veriyorsa imza yazı tipini azıcık küçültmek ya da rengini değiştirmek işe yarayacaktır.

Kullanıcı avatarı
archuman
Moderatör
Moderatör

Cum May 18, 2018 11:26 am

öncelikle hoşgeldiniz. hobimizi paylaşacak yeni arkadaşları her zaman sevinçle karşılıyoruz. yapıcı eleştirilerin için teşekkürler. google aramalarında içeriğimiz zenginleştikçe yükseliyoruz. "R" lego lisanslı bir fikri mülk olduğu için kullanmamız gereken bir ibare. Biz de legonun resmi olarak tanıdığı bir "online comunity" olduğumuz için uymamız gereken kurallardan biri bu.
2. konuda kullandığımız forum arayüzünün bir güncellemesi sonrası oluşan bir sorun. blinçli olarak yapılmadı bizde rahatsızız. çözmeye çalışıyoruz.
3. konuyu da ilgili arkadaş değerlendirecektir.
Tekrar hoş geldin.
ben Burak...

Kullanıcı avatarı
Sefa
Tasarımcı
Tasarımcı

Cum May 18, 2018 11:32 am

Öncelikle aramıza hoş geldiniz. :)

Sadece 1 numaralı öneriniz hakkında yorumda bulunup, kalanları admin'e bırakıcam. :)

Site başlığını "Türk LEGO Topluluğu" olarak değiştirmek pek olası değil. Bunun 2 nedeni var;
1) Daha evvelden TurkLUG adı "Türk LEGO Topluluğu" diye bir oluşum vardı. Her ne kadar artık faaliyet göstermiyor olsa da oluşabilecek karışıklıkların önüne geçmek gerekli.
2) Bu topluluğun kullanıcıları sadece Türklerden oluşmuyor. Keza bu topluluğa sadece Türkler üye olabilir gibi bir algı ortaya çıkmaması adına topluluk açıklaması bilinçli olarak "Türkiye'nin" kalıbında seçildi.

Ayrıca o R harfi göze hoş gelmese de LEGO firmasının koyduğu bir kural bu. Onun kaldırılacak olması hukuki bir takım problemlere yol açacaktır.

2 ve 3 numaralı önerileriniz için, topu admin'e atıyorum. Yıllardır bunları dile getirip durmaktan dilimde tüy bitmişti artık. :D
-----
Sticker düşmanı DUPLOCU B)

Governor
Tasarımcı
Tasarımcı

Cum May 18, 2018 11:38 am

Yine sefa yine yakınmalar 😄 dilinde tüğ biddiyse weet hazır ağda bantları!

Öncelikle hoş geldin yazıp aramıza katıldığın için teşekkürler! Umarım muhabbette kısa sürede yer edinirsin :)
1. Si evet google da lego türk falan yazınca çıkmamız gerektiği için bunu söylediniz doğru dediniz ama google zaman içinde sitemizi yukarıya çıkartıyor.
2. Seçim konusunu en kısa zamanda çözücez sana burdan söz
3. İmza konusuna dikkat etmemiştim tamam ona da bakılacaktır :)
Modülerin hastasıyım, rampaların ustasıyım B)

Torham
Acemi
Acemi

Cum May 18, 2018 12:06 pm

Hızlı ve açıklayıcı dönüşleriniz için teşekkürler. Uzun zamandır Lego ile ilgileniyorum ama son zamanlarda çok boşlamıştım, siteniz sayesinde tekrar ilgilenmeye başladım.

Kullanıcı avatarı
raptor00
Meraklı
Meraklı

Cum May 18, 2018 12:37 pm

yazı secememekle alakalı problem icin:

\stylesheet(1).css ve \stylesheet.css dosyalarındaki
43-49 satırlar arasındaki kodu asagıdaki gibi pasif yapılırsa veya silinirse yazılar secilebilir hale gelir.

/* Base
* {
-webkit-user-select: none;
-khtml-user-select: none;
-moz-user-select: none;
-o-user-select: none;
}*/
Aradıgım mf: goo.gl/1dqaJT
Aradıgım set: goo.gl/VxJ5cs
Begendigim set: goo.gl/QrJU4S

Setlerim: goo.gl/tnuDGq
Mflerim: goo.gl/1KvffF

Kullanıcı avatarı
raptor00
Meraklı
Meraklı

Cum May 18, 2018 12:42 pm

alternatif olarak foruma giren arkadaslar site izin vermese bile ,chromea bir css injestion eklentisi ekleyip
( ornegin : CSS and Javascript Injection)
asagıdaki kodları siteye otomatik enjekte edip siteyi secilebilir hale de getirebilirsiniz :)
* {
-webkit-user-select: auto;
-khtml-user-select: auto;
-moz-user-select: auto;
-o-user-select: auto;
}
Aradıgım mf: goo.gl/1dqaJT
Aradıgım set: goo.gl/VxJ5cs
Begendigim set: goo.gl/QrJU4S

Setlerim: goo.gl/tnuDGq
Mflerim: goo.gl/1KvffF

Kullanıcı avatarı
Legopinion
Set İncelemeleri Moderatörü
Set İncelemeleri Moderatörü

Cum May 18, 2018 9:56 pm

Aramıza hoşgeldiniz. önerileri yetkili arkadaşlar cevaplamış; zamanla gelişen ve daha iyi duruma gelen bir topluluğuz. Paylaşımlarınızı merakla bekliyorum, içeriklerden keyif almanız dileğiyle.
https://www.instagram.com/legopinion/
https://www.facebook.com/Legopinion/
https://legopinion.tumblr.com/
http://profile.ameba.jp/legopinion

Kullanıcı avatarı
BrickHead
Meraklı
Meraklı

Cmt May 26, 2018 4:02 pm

Aramıza hoş geldin=)
!!Brick Your World!!

Kullanıcı avatarı
Legolord
Montajcı
Montajcı

Sal May 29, 2018 8:42 am

Selamlar Torham, tekrar görüşmek üzere....

• Bilgi
  • Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir