Selam Dostlar

TRLUG kullanıcıları tanışma, toplanma ve etkinlikleri

Moderatör: Governor

Kullanıcı avatarı
hasskabal
Acemi
Acemi

Pzr Haz 03, 2018 4:58 pm

Selam arkadaşlar,

Adım Hasan aranıza yeni katıldım. Lego ya merakım yeni başladı ilk olarak hangi setlerden başlamalıyım acaba tavsiyelerinizi bekliyorum :hh:
Şaka bir yana Forum ortamlarını özlemişiz. Umarım güzel saygılı sevgili bir muhabbet ortamı içerisinde karşılıklı fikir alışverişleri yapabileceğimiz bir forum olması dileğiyle diyorum (cümleyi fena dağıttım)

Tekrardan hoşbulduk diyorum... :)

Kullanıcı avatarı
barton80
Acemi
Acemi

Pzr Haz 03, 2018 6:25 pm

Hoşgeldiniz hocam
Yaptığınız tasarımların çoğunu lego ideas tan takip ediyorduk zaten :) golf dahil

Kullanıcı avatarı
raptor00
Meraklı
Meraklı

Pzr Haz 03, 2018 6:45 pm

merhaba hasan bey, hosgeldiniz ,ben de yeni basladım, duplodan baslayalım :D
Aradıgım mf: goo.gl/1dqaJT
Aradıgım set: goo.gl/VxJ5cs
Begendigim set: goo.gl/QrJU4S

Setlerim: goo.gl/tnuDGq
Mflerim: goo.gl/1KvffF

Kullanıcı avatarı
raptor00
Meraklı
Meraklı

Pzr Haz 03, 2018 8:33 pm

Sahi sizi bulmuşken Ideas hakkında birsey sorayım. Ideasta 10.000 barajını gecip son üretilme asamasında takıldınız sanırım. Yazılı kurallar dısında farkettiginiz tüyolar var mı katılımla alakalı. Proje dikkat cekici, kaliteli, benzersiz olmalı vs ama başka kriterler de fakettiniz mi. Oy verme ile alakalı ekstra insanlara duyuru yapmak gerekiyor mu 10.000i bulmak icin. Legonun üretilen setler icin farklı kriterleri de var mı gibi sorular aklıma geliyor.

Kullanıcı avatarı
Legopinion
Set İncelemeleri Moderatörü
Set İncelemeleri Moderatörü

Pzt Haz 04, 2018 12:07 am

Hoşgeldin Hasan Kabalak, paylaşımlarını merakla bekliyorum.
https://www.instagram.com/legopinion/
https://www.facebook.com/Legopinion/
https://legopinion.tumblr.com/
http://profile.ameba.jp/legopinion

Kullanıcı avatarı
hasskabal
Acemi
Acemi

Pzt Haz 04, 2018 8:38 am

raptor00 yazdı:
Pzr Haz 03, 2018 8:33 pm
Sahi sizi bulmuşken Ideas hakkında birsey sorayım. Ideasta 10.000 barajını gecip son üretilme asamasında takıldınız sanırım. Yazılı kurallar dısında farkettiginiz tüyolar var mı katılımla alakalı. Proje dikkat cekici, kaliteli, benzersiz olmalı vs ama başka kriterler de fakettiniz mi. Oy verme ile alakalı ekstra insanlara duyuru yapmak gerekiyor mu 10.000i bulmak icin. Legonun üretilen setler icin farklı kriterleri de var mı gibi sorular aklıma geliyor.
Selam,

Öncelikle güzel bir fikir bulmalısınız. Ve görenler bu fikri beğenmeli. Daha sonra 10K oy almak için sosyal medyayı kullanman lazım. Çok işe yarıyor gerçekten. Mesela ben Golf MK1 için VW grupları Golf grupları hepsine üye olup onlardan destek istedim çok işe yaradı. Çabucak 10K oldum. Birde mevzu kült bir araç olunca fanıda çok fazla zaten çabuk yayıldı internette her yerde reklamı oldu gerçekten çok istediler çıkmasını insanlar fakat işte bizim kısmetimize Lego ideas tam da o sene Lisanlı fikirlerin artık kabul edilmeyeceğini falan duyurdu sonradan zaten ortada proje kalmadı doğru düzgün geçende baktım 4-5 tane 10K alan finale kalmış model vardı hatta hiç seçilmeyen oldu bir ara...Yani anliyacağın artık ideas eskisi gibi değil aslında doğru olanda bu. Yani gerçekten özgün bir fikrin ortaya çıkmasını istiyor adamlar. Yoksa ortalık Star Wars fikirlerinden geçinmiyordu zaten...

Teşekkürler.

Kullanıcı avatarı
pekaziz
Acemi
Acemi

Pzt Haz 04, 2018 9:47 am

Ünlüler de formumuza katılıyor, ne güzel :)

Kullanıcı avatarı
raptor00
Meraklı
Meraklı

Pzt Haz 04, 2018 9:25 pm

Evet cok katılım var ama birbirine benzeyen seyler hep. Flintstones mesela 10.000i gecmis , birkac tane Flintstones vardı birbirine benzeyen aynı temada. 1 sene sürüyor herhalde katılım süreci, uzun bir süreç.
Peki baska proje var mı kafanızda düsündügünüz.

Hiko
Moderatör
Moderatör

Cum Haz 08, 2018 1:50 am

hasskabal yazdı:
Pzr Haz 03, 2018 4:58 pm
Selam arkadaşlar,

Adım Hasan aranıza yeni katıldım. Lego ya merakım yeni başladı ilk olarak hangi setlerden başlamalıyım acaba tavsiyelerinizi bekliyorum :hh:
Şaka bir yana Forum ortamlarını özlemişiz. Umarım güzel saygılı sevgili bir muhabbet ortamı içerisinde karşılıklı fikir alışverişleri yapabileceğimiz bir forum olması dileğiyle diyorum (cümleyi fena dağıttım)

Tekrardan hoşbulduk diyorum... :)
Ooo Hoşgeldin Hasanım

tracked racer var tavsiye ederim 42065 kodu :)

• Bilgi
  • Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir